Listy do mamy biologicznej

Listy do mamy biologicznej

Listy do mamy biologicznej – LIST 1

Szanowna Pani,

Pisze do Pani ten list, gdyż niedługo wraz z żoną będziemy mogli przyjąć do naszej rodziny Pani córkę. Jesteśmy gotowi nieść pomoc Pani dziecku – zarówno w nauce, jak i w rehabilitacji, której potrzebuje. Zapewniam Panią, że Pani dziecko znajdzie u nas ciepły, rodzinny dom, w którym będzie mogło rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Mieszkamy w centrum miasta, skąd wszędzie jest blisko. Wierzymy, że Pani córka będzie u nas szczęśliwa.

Z wyrazami szacunku,
Karol


Listy do mamy biologicznej – LIST 2

Szanowna Matko,

Już za kilka dni nasze losy połączą się na zawsze, a to za sprawą małej istoty – dziecka. Ty go nosiłaś pod swoim sercem, urodziłaś. Chcesz, by żyło godnie, wśród osób, które obdarzą go dobrymi uczuciami; ja pragnę przyjąć Twe dziecko i zapewnić mu wszelkie warunki do rozwoju. Twoja decyzja o oddaniu dziecka dużo Cię kosztowała. Wiedz, że moja decyzja o przyjęciu nowego członka rodziny jest również głęboko przemyślana.

Co mogę zapewnić Twemu dziecku? Miejsce w pełnej rodzinie. Mam dwie córki, które czekają na rodzeństwo z całą gamą uczuć, które mogą zaoferować – przywiązanie, pomoc, opiekę, a także pewnie sprzeczki o zabawki, przepychanki, kto dziś nakrywa do stołu, kłótnie kto dostał więcej budyniu. Twoje dziecko nie będzie wychowywać się samo, trafi do zwykłej rodziny.

Mogę zapewnić mu własne miejsce do zabawy, do nauki, zajęcia zgodne z jego zainteresowaniami, będę otwarta na jego przyjaciół. Będę zaszczepiać w nim potrzebę nauki, chęć zdobywania wiedzy.

Prowadzę zdrowy tryb życia. Dużą uwagę przywiązuję na odpowiednią dietę oraz ruch na świeżym powietrzu. Staram się również dzieciom wpajać zasady utrzymywania porządku, pomocy przy drobnych czynnościach domowych – tak, by w dorosłym życiu były zaradne i samodzielne.

Będę dbać o Nasze wspólne dziecko – ja i cała moja rodzina.

Danuta


Listy do mamy biologicznej – LIST 3

Szanowna Pani,

Za kilka dni Pani syn będzie w naszym domu. Chciałabym zapewnić Panią, że cieszymy się i czekamy na tą chwilę. Zapewnimy Pani synkowi ciepły dom. Będziemy starali się zapewnić mu jak najlepszą opiekę, będziemy o niego dbać.

Mamy dobre warunki mieszkaniowe i wystarczająco dużo czasu aby poświęcić je dziecku. Pani dziecko będzie miało blisko do szkoły, będzie mogło spotykać się z kolegami. Jeśli zechce będzie mogło chodzić na zajęcia sportowe albo plastyczne.

Nasza rodzina jest spokojna, ciepła i wyrozumiała. Jesteśmy pewni, że bez trudu zaakceptuje nowego członka rodziny. Liczymy na to, że dziecko też się u nas szybko zaaklimatyzuje. Dziękuję za to, że będziemy mogli stać się rodzicami dla Pani syna.

Pozdrawiam serdecznie,
Urszula i Damian


Listy do mamy biologicznej – LIST 4

Droga Matko biologiczna naszego Dziecka,

Pragniemy podziękować Tobie, za ten cenny dar szczęścia, jakim będzie dla Nas Twój syn. Wiemy, że z trudnych powodów nie możesz być ze swoim dzieckiem.

Obiecujemy, że stworzymy dla Naszego Synka dom pełen ciepła rodzinnego, miłości i bezpieczeństwa. Będziemy rodzicami, na których zawsze będzie mógł liczyć. Przekażemy mu takie wartości jak: wiarę, miłość, radość z życia, uczciwość, szacunek, kulturę, odpowiedzialność, odwagę, patriotyzm, przyjaźń, zaufanie, zrozumienie i pokorę. Poświęcimy mu tyle czasu, ile będzie potrzebował.

Jesteśmy z mężem w udanym związku małżeńskim od siedmiu lat. Od początku pragnęliśmy stworzyć ciepły, kochający dom z dużą gromadką dzieci, ale nie mogliśmy mieć własnego dziecka, dlatego zdecydowaliśmy się na adopcję. Mamy wyższe wykształcenie,
ja pracuję jako księgowa, a mąż prowadzi firmę transportową, dlatego będziemy chcieli zapewnić synkowi, jak najlepsze warunki rozwojowe niezbędne do dalszego życia takie jak: edukacja i zdrowie.

Oboje pochodzimy z pełnych i dużych rodzin. Rodzice moi i mojego męża byli i są dla nas pierwszymi wychowawcami. Mówili co dobre, a co złe. Dziękujemy i szanujemy ich za to, jaki trud włożyli w nasze wychowanie. Pokazali nam cenne wartości, na jakich się wychowaliśmy i jakimi kierujemy się do tej pory. Jesteśmy pewni, że będą wspaniałymi dziadkami dla naszego Synka. Z naszymi rodzinami często się widujemy na spotkaniach rodzinnych. Odwiedzamy się i pomagamy sobie nawzajem. Opiekujemy się naszymi siostrzeńcami. Opieka nad dziećmi bardzo nas cieszy oraz uczy odpowiedzialności za drugiego człowieka, pokory i cierpliwości do dzieci i siebie i jest inspiracją do dalszego działania.

Wiemy, że nasze rodziny są i będą dla Nas oparciem. Wspierają Nas w dążeniu do adopcji dziecka, bo wiedzą, że jest to dla nas bardzo ważne.

Pomogą nam w opiece nad naszym Dzieckiem. Nasz synek będzie miał dużo kuzynostwa oraz rówieśników, których nie brakuje wśród dzieci naszych znajomych i przyjaciół.

Pragniemy jeszcze raz podziękować Tobie za dar życia dla Naszego synka. Twoja rezygnacja z bycia matką pozwoli Nam na pełnię szczęścia oraz stworzenie „Kochającej Rodziny”.

Z Wyrazami Szacunku,
Szczęśliwi Rodzice