Pierwsze spotkanie

Adopcja dla wielu osób to jedyna droga, aby w sposób zgodny z wyznawanymi poglądami i wartościami stać się rodzicami. Często po wielu przykrych doświadczeniach związanych ze staraniem się o powiększenie rodziny małżonkowie nie wiedzą, co zrobić aby zrealizować swoje pragnienia i marzenia o posiadaniu potomstwa.

Pierwsze spotkanie - Katolicki Ośrodek Adopcyjny w Radomiu

Kiedy małżonkowie podejmują decyzję o przybyciu do Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego przy Caritas Diecezji Radomskiej pełni są obaw przed nieznanym. Mają mnóstwo pytań związanych z przebiegiem procedury. Dlatego tak ważne jest, aby każdego potraktować indywidualnie i poświęcić mu odpowiednią ilość czasu, a w sytuacjach trudnych udzielić wsparcia. Musimy pamiętać, że po obu stronach mamy „żywe” osoby i bezpośredni kontakt z emocjami, które czasami biorą górę nad rozsądkiem, dlatego tak istotny jest wtedy głos wsparcia, który okaże zrozumienie, ale jednocześnie uświadomi, co jest ważne.

Aby umówić się na pierwsze spotkanie w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym w Radomiu należy telefonicznie skontaktować się z pracownikami Ośrodka.

Zapraszamy!


Zobacz także: