Marsz dla życia i rodziny

W niedzielę 28 maja 2023r ulicami Radomia przeszedł XI „Marsz dla życia i rodziny”. Zakończył go festyn na placu Corazziego z koncertem zespołu Gospel.

W tegorocznym, jedenastym marszu uczestnicy wyruszyli od hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Wszyscy uczestnicy, z balonikami, hasłami takimi, jak „Kochaj życie” wyruszyli od ul. Rwańskiej w stronę placu Corazziego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15.00 od mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętego Jana przy ulicy Rwańskiej. Po nabożeństwie uformował się orszak, na czele którego szli między innymi Rycerze Kolumba, Młodzież Wszechpolska.

Na placu Corazziego był jarmark promujący życie i rodzinę. Można było spotkać stoiska i przedstawicieli: Domowego Kościoła Diecezji Radomskiej, Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego imienia świętego Filipa Neri, KSM Diecezji Radomskiej, Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, pracowników Pieczy Zastępczej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Luxbabki z Koła Gospodyń Wiejskich z Zakrzewa Kolonii.

Na miejscu uczestników przywitał śpiewem zespół Gospel z Młodzieżowego Domu Kultury, a założycielem zespołu, dyrygentem i dobrym duchem Gospel Radom jest wokalistka jazzowa Iwona Skwarek.

Więcej na ten temat w linku poniżej:

Jedenasty już „Marsz dla Życia i Rodziny” w Radomiu. Setki rodzin przeszły ulicami miasta. Zobaczcie zdjęcia | Radom Nasze Miasto