Ciąża i poród

Ciąża i poród

Zastanawiasz się czy oddać dziecko do adopcji?

 

Ciąża

Czy oddać Dziecko do adopcji? - Katolicki Ośrodek Adopcyjny w RadomiuCzy oddać dziecko do adopcji? Kobieta dowiadująca się, że jest w ciąży powinna szczególną troską otoczyć siebie i swoje dziecko. Troska to przejawia się poprzez zapewnienie sobie bezpieczeństwa, dbanie o zdrowie, unikanie używek – tytoniu, alkoholu i narkotyków oraz opiekę lekarza specjalisty.

Czasem ciąża nie jest radością, a wychowanie dziecka z wielu przyczyn nie jest możliwe. Jeśli zastanawiasz się nad powierzeniem swojego dziecka do adopcji powinnaś zgłosić się do wybranego przez siebie Ośrodka Adopcyjnego. Uzyskasz tam wsparcie i potrzebne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzję dotyczącą ewentualnego powierzenia dziecka. Nie obawiaj się oceny – tu spotkasz się z życzliwością i szacunkiem.

Sam kontakt z Ośrodkiem Adopcyjnym nie oznacza, że twoje dziecko zostanie powierzone do adopcji. Pracownicy wspólnie z Tobą przeanalizują Twoją sytuację, wskażą możliwe rozwiązania, wyjaśnią skutki adopcji i odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania i wątpliwości.

Jeśli zdecydujesz się na oddanie dziecka – pomożemy Ci dopełnić wszelkich formalności związanych z adopcją.

Poród

Co roku kilkaset polskich kobiet decyduje się oddać swoje nowo narodzone dziecko do adopcji. Dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że rocznie rodzi się około 700 noworodków (ok. 0,2% wszystkich urodzin), które następnie zostają powierzone do adopcji. Ich decyzja nie może podlegać ocenie społecznej.

Jeśli zdecydowałaś się na powierzenie swojego dziecka do adopcji poinformuj o tym personel szpitala. W takiej sytuacji przysługuje Ci możliwość odmówienia karmienia dziecka, możesz również poprosić o leki zatrzymujące laktację. Masz prawo nadać dziecku imię. Możesz opuścić szpital bez dziecka po spisaniu wcześniej stosownego oświadczenia.


Zobacz także: