Viventi Caritate

Już 18 października w radomskiej katedrze odbędzie się coroczna uroczystość wręczenia nagrody Viventi Caritate – Żyjącemu Miłością,
która upamiętnia śp. Bp. Jana Chrapka. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, szczególnie z lokalnych środowisk, które podejmują cierpliwe, systematyczne, często heroiczne wysiłki, by przestrzeń życia wypełnić dobrem i pozostawić trwały ślad.

W tym roku jednym z nominowanych jest Brat dr Mariusz Kuskowski, który wraz z naszym Ośrodkiem współtworzy i koordynuje rekolekcje w Kałkowie dla Rodzin Adopcyjnych oraz Kandydatów na Rodziny Adopcyjne. Są to spotkania, podczas których uczestnicy znajdują przestrzeń na wymianę doświadczeń, konsultacje ze specjalistami, a także integrację i formację duchową. Dzięki rekolekcjom Rodziny Adopcyjne budują system wsparcia, spotykają się także z akceptacją i zrozumieniem swoich trudności. Brat Mariusz  towarzyszy Rodzinom podczas cyklu rekolekcyjnego – jego służba, pomoc i postawa życiowa jest doceniania przez uczestników, którzy przyjeżdżają na spotkania z różnych zakątków Polski.

Brat Mariusz należy do zgromadzenia Braci Chrystusa Cierpiącego, jest pedagogiem zaangażowanym w wiele projektów społecznych m.in. spotkania
i warsztaty dla seniorów – szczególnie w Pawłowskim Klubie Seniora, organizuje także szkolenia dla pracowników placówek terapeutycznych. Ma na uwadze służbę rodzinom oraz dobro wszystkich jej członków, szczególnie bezbronnych i słabych. Kieruje się zasadami zawartymi w Ewangelii, zawsze pogodny, dostępny dla innych, profesjonalny.

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU WE MSZY ŚWIĘTEJ PODCZAS KTÓREJ ZOSTANIE WRĘCZONA NAGRODA W KATEDRZE 18.10.2018 R. O GODZINIE 18.00.

 

Aktualizacja:

Nagroda Viventi Caritate została przyznana Siostrom dominikankom z Broniszewic, które prowadzą Dom Pomocy Społecznej przeznaczony dla dzieci i młodzieży.

Serdecznie gratulujemy Laureatkom i wszystkim Nominowanym!